8.nap

Nagyon sokan írtátok nekem, hogy hamar a fejetekhez vágja a család, hogy kinek akarsz tetszeni, hogy minek változtatni dolgokon. Megnyugtatlak benneteket, nem csak a ti családotok ilyen. Az étkezési szokások megváltoztatása nem csak a szépségről szól. Mondok nektek 10 olyan okot, amivel nem fognak tudni, a kötekedők és a változtatásellenesek mit kezdeni:

  • Szociális hátrány. Ide bármi besorolható, a munkahelyen a csinosabb nőt veszik feltől a villamoson nem akarják átadni a helyetig. Ha voltak már rossz tapasztalataid a súlyod miatt, kérlek írd meg nekünk, hogy segíthessünk együtt feldolgozni a kellemetlen élményt.
  • Pszichés betegségek. A pánikbetegség, a depresszió mellett az önbizalomhiányból eredő magatartási zavarokig, a félelem alapú döntésképtelenségig rengeteg dologban megjelenik mindaz, amit egyszerűen az énkép miatt élünk meg. Megítélünk és megítéltetünk. Egy vonzó nőben előbb feltételezi a környezete a belső jó tulajdonságokat, mint egy súlyával küszködőben. A túlsúlyos emberek hamar megkapják a környezetüktől a lusta jelzőt, amiből igen nehéz kibújni és számtalan negatív hozadéka van.
  • Nehézlégzés, fulladás. Amikor többletsúlyt cipelünk, ezzel az egész kardio-vaszkuláris rendszerünket túlterheljük. A kardiovaszkuláris betegség olyan kórkép, amely érinti a szívet és/vagy a szervezet teljes érrendszerét . A szív túlterhelődik, emiatt a vér oxigénnel való telítettsége csökken, ezért a beteg fullad. Minél több plusz súlyt cipelünk- ténylegesen és képletesen, annál jobban megterheljük a szívünket.

Az életben elfoglalt helyünk és a vágyott helyünk közti különbség a légzési problémák leggyakoribb lelki háttere. Fulladáskor nincsen elég élettere a betegnek, sarokba szorítva érzi magát. Az ilyen emberek nehezen fejezik ki, mire is vágynak. Érzelmeiket erősen elfojtják. Segítsük őket, hogy kifejezésre juttassák a vágyaikat.

  • Szívbetegség. Sokféle betegség tartozik ide, de ezek közül soknak az oka ugyanaz: az érpályán belüli zsírtartalmú plakkok felszaporodása. Ilyen például a szívkoszorúér-betegség, a legtöbb stroke, a perifériás érrendszeri betegségek. A szívbetegség, amelyet a szív és a hozzátartozó erek betegségeként határoznak meg, valamint a szélütés (stroke) a fejlett országokban az élen áll a halálozási okok között. A kockázati tényezők között a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint, a cukorbetegség, elhízás, dohányzás és a mozgás hiánya is szerepel. Vagyis a betegség vezető okai közé tartozik az egészségtelen életvitel, beleértve a helytelen táplálkozási szokásokat is.
  • A magas vérnyomás lassan népbetegség, és mára nem csak a hatvanas korosztály betegsége. Az elsődleges hipertónia mögött más kiváltó tényezőt- másik szerv betegségét- nem tudják kimutatni.

A szekunder hipertónia mögött más szervrendszerek elváltozásai állnak, és elsősorban ezeket kell kezelni.

Leggyakrabban a vese érintettsége miatt alakul ki- ami meg kapcsolati, párkapcsolati szerv így máris az eredeti felállásnál vagyunk, önmagunk megítélése, elfogadása, a helytelen szokásaink levetése által. Vagyis a változással elért önbizalom alapú életvitelnél. De hogyan lesz önbizalma annak, akit a saját családja sem támogat? Mert a változásban bizonytalannak érzik magukat, a saját családon belüli pozíciójukat. Hogyan- kérdezte egy kliensem. A családon belül is vannak pozícióharcok? Igen vannak, bár nem kellene, hogy legyenek. De megmaradtunk az állati ösztöneinknél, hogy a kaja, a vezérség miatt még ott is harcolunk, ahol nem is kellene.

  • Cukorbetegség, az anyagcsere betegsége. Mára népbetegséggé vált. Azt csak kevesen tudják, hogy bizonyos gyógyszerek hatására is kialakulhat, elsősorban a szteroidok és az antipszichotikumok.

A cukorbetegség a több, egymást követő bánat megélésének következménye a lélek szintjén. Márpedig egy elutasító, folyamatosan negatívan megítélő világban ez sorozatosan éri az embereket. A túlsúly ma jó ok a környezetnek arra, hogy éreztesse az illetővel az alacsonyabb rendűséget, hiszen, nem képes uralkodni magán. Miközben egyre agresszívebbek a sportos alakúak, amit nekik jobban elnéz a környezetük.

Az elfojtott érzelmek az étkezés megváltozását hozzák magukkal, nő a kenyérfélék bevitele, az édesség, a tészták iránti vágy. Az egyén egyre jobban elhízik, ami miatt sorozatos belső konfliktusokat él át, amit persze megpróbál kompenzálni. A sikertelenségek miatt egyre keserűbb, amit még több cukorral kompenzál, miközben a sorozatos csalódások miatt egyre nehezebben fogadja el a szeretetet.

  • Meddőség, ami cukorbetegség esetén gyakoribb, hiszen maga a betegség is a sikertelenséget idézi. A meddőség jelentése értelmetlen, eredménytelen, felesleges, haszontalan. A meddőség ezért a környezetre adott pszichológiai válasz a szervezetünk részéről. A tudat alatti nem tartja megfelelőnek a környezetet az utód szempontjából. Túlsúly esetén sokszor elég, egy jó fogyókúra, de a lelki okok fennállása esetén még ez sem jelent megoldást.
  • Daganatos betegségek. A túlsúly rontja az immunrendszert. Az immunrendszer gyengesége pedig utat nyit a daganatos betegségeknek. Ami azonban még nagyobb súllyal esik, az a szó szerint a súly, és a túlsúllyal küzdő embertársunk lelki állapota. A levertség, a bezárkózás, az értéktelenség, a társadalom, a környezet tapintható elutasítása. 
  • Egy nagyon érdekes cikket olvashatsz itt, Szendi Gábortól.
  • Bőrbetegségek. Ezek egy része a mozgáshiány következménye, illetve a folyamatosan összeérő, súrlódó bőrfelületek betegsége- felfekvések, kipállások.

A bőrünk azonban nem csak ennyiből áll. Határoló réteg a külvilág és a belső lényegem között. Jelzőrendszer, ami a belső állapotot tükrözi, így annak minden jelzése a valós tudatalatti folyamataink képe. Az érzékeny bőr érzékeny lelket takar, a vastag, kemény bőr érzéketlen, kemény embert. A külvilággal való kapcsolatunkat a bőrünk állapota jelzi.

Mostanában nagyon sok ekcémás beteggel találkozhatunk. Ez a fajta állapota a bőrnek arról tanúskodik, hogy nem tanultad meg szeretni önmagad, és mások elvárásai szerint élsz.

  • Mozgásszervi betegségek a túlsúly esetében gyakoribbak. A mozgás az élet alapja. Bármennyire eltávolodtunk is állati elődeinktől, az ízületek karbantartásának legjobb módja nálunk is a mozgás. Minél tágasabb egy ízület mozgása, annál felszabadultabban él a tulajdonosa. De miként lehet felszabadult az, aki nincsen jóban önmagával?

Remélem sikerült pár olyan gondolatot átadnom nektek, ami segít a változásban.

Sziasztok. Holnap találkozunk.

© 2016 Nyári Beatrix Minden jog fenntartva. Anyaoldal: www.lelektrening.com
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el